pecjalistyczne, bo musi zbadać kardiolog, gdyż dokucza ból w okolicach serca lub arytmia. Dziś medycyna potrafi pomóc niejednemu choremu pod warunkiem, że zgłosi się do lekarza we wczesnym stadium choroby. Zaniedbywanie badań i wizyt kontrolnych nie jest z pożytkiem dla zdrowia i życia pacjenta.
Stomatolog zajmuje się zębami i je
Medycyna ma wiele specjalizacji, a więc wielu jej studentów może być lekarzem zajmującym się zdrowiem innej części ludzkiego organizmu. Przykładowo, kardiolog zajmuje się zdrowiem serca i wykonuje wiele badań, na przykład ekg. Stomatolog zajmuje się zębami i je leczy wyrywa, albo wybiela. Okulista natomiast zajmuje się oczami, wykonuje operacje, zakrapia oczy, lub prześwietla, sprawdzając czy od ostatniej wizyty wzrok pacjenta jest na tym samym poziomie. Jeśli tak nie jest, zaleca na przykład wymianę dotychczasowych szkieł w okularach. To tylko kilka przykładów medycznych specjalizacji, bo przecież jest ich więcej.
Medycyna
Choroby towarzyszą nam naprawdę przez całe życie. Niektóre z nich nie są zdiagnozowane, a inne tak. Nie da się ukryć, że większość Polaków wstydzi się pójść do lekarza, ponieważ nie wypada lub najzwyczajniej nie mają na to czasu. Jak zacznie się już coś dziać, trafiają do lekarza. Wielokrotnie kardiolog zleca wówczas szereg badań, w tym i ekg, by wykluczyć różne choroby. Pamiętaj jednak o jednym - nawet jak wreszcie zdecydujesz się pójść w końcu do lekarza i medycyna jest wysoko rozwinięta, to nie rób tego za późno.